PM shop - poštovné a balné:

Dobírka CZ:                 -     119Kč
Platba na účet CZ:       -      69Kč
Do ceny 940Kč automaticky pojištěno

Od 1900Kč zaslání v CZ zdarma
Podrobné info: CENÍK POŠTOVNÉHO
Zde si můžete zkusit vyhledat požadované vystřihovánky/zboží, zadáním jejich názvu.
*********************
 
Některé náhledy slepených modelů, umístěných v rozích fotografií nabídek PM shopu, jsou použity s laskavým svolením autorů fotografií pánů: S.Fajkuse + Papírová archeologie, Martina Čermáka, Michala Šimka, Radka Valeny, Lukáše, Miroslava Lisinoviče, Radka Vacka, Michala Vršanského, Jakuba Červeného, Miro, Dravec/Pavel, Jana Rükra, Milana Hromádko, Prďola, Pavla Rašky, Pickup Nymburk Všem děkuji a jejich galerie najdete pod jejich jmény/nicky.
 
*********************
Tento “kurz“, autor těchto www, sepsal již v r. 2000 a od r. 2008 je zde v jednodušší verzi k dispozici. Vhodný je pro spíše začínající modeláře. Preferovány jsou zde jednoduché postupy, ke kterým nepotřebujete žádné speciální a drahé pomůcky, ani nemusíte být “superlepič“. Takže se nechejte inspirovat a alespoň něco si vyzkoušejte.
papermanie@email.cz , nebo ↓
Veldovy stránky o papírových modelech

Veldovy stránky o papírových modelech
Chcete-li PM stránky podpořit na svých www, rozklikněte si nadpis tohoto panelu a zkopírujte si HTML kód loga stránek pro uložení živého odkazu na vaše stránky.
 
 
Detect language » Hungarian
 
 
Detect language » Hungarian
 
 
Detect language » Hungarian
 
 
Detect language » Hungarian
 
 
Detect language » Hungarian
 
 
Detect language » Hungarian
 
 
Detect language » Hungarian
 
 
Detect language » Hungarian
 
 
Detect language » Hungarian
 
 
Detect language » Hungarian
 
 
Detect language » Hungarian
 
 
Detect language » Hungarian
 
 
Detect language » Hungarian
 
 
Detect language » Hungarian
 
 
Detect language » Hungarian
 
 
Detect language » Hungarian
 
 
Detect language » Hungarian
 
ONDŘEJ HEJL
.
Foto O. Hejl (2).jpg
.
.
ondrahejl@seznam.cz

31.7.2012 - Dnes "pokecám" s Ondřejem Hejlem, který se narodil v r. 1969 a v současnosti žije v Neratovicích. Pokud je vaší krevní skupinou architektura, tak tento pán pro vás tvoří v PC velice pěkné modely, kdy jde hlavně o kostely, kaple a samozřejmě i modely hradů a zámků i jiné architektury. Modely jsou jsou určeny pro zkušenější, tak i začínající modeláře.

Velda: Takže, Ondro zdravím Tě a hned mám první otázku. Kdy ses o papírové modely začal zajímat a případně kdy jsi začal papírové modely lepit?

Ondra: Ahoj. Tak já začal modelařit poměrně pozdě, cca asi kolem roku 2002.

Velda: A kdy, v Tobě uzrálo rozhodnutí o Tvé autorské dráze, nebo co Tě k tomu přivedlo.

Ondra: No asi po roce modelaření, jsem se rozhodl pro vytvoření doplňků k Autodráze, což měl být vánoční dárek dětem, a tehdy ve mně nějak dozrálo, že bych to mohl zkusit.

Velda: Jak většina víme, specializuješ se na modely architektury, hlavně kostely, a další církevní stavby. V jakém programu modely v současnosti tvoříš a nemáš někdy chuť si vytvořit model čistě technický? I když např. model zvonu Augustin zrovna do architektury nepatří. Mám na mysli spíše nějaké auto, stroj apod.

Ondra: Pracuji v programu Corel Draw. Technický model tvořit nechci, už jen např. z toho důvodu, že na tyto modely jsou tady lepší a zkušenější autoři. Co se týká konkrétně Augustina, tak to byla speciální žádost, neboli zakázka od města Hradec Králové.

Velda: Kdysi jsme se bavili o tom, že např. tašky na střeše nějakého objektu, nebo kameny ve zdivu, dlažbě apod. maluješ v programu každý zvlášť, je to pravda a děláš to tak dosud? Pokud ano, tak to musí být docela fuška ne :) .

Ondra: No tak tašky na střechy zrovna né, ale např. kamenné zdivo maluji v PC ručně, a textury nepoužívám. Ano je to fuška :) .

Velda: Který byl tvůj první nakreslený model, a který byl první oficiálně vydaný pro modelářskou veřejnost.

Ondra: Jako první mnou nakreslený model, byly právě zmíněné doplňky k autodráze, první nakreslená architektura byl hrad Houska. No a první oficiálně vydaný model z mé dílny byl Kostel v Hrusicích, který tenkrát vydala fa. Mega-Graphic.

Velda: Kolik svých modelů jsi dosud vydal.

Ondra: Tak to už je cca 55 ks.

Velda:
Hmm tak to je docela "nářez" Můžeš říct, který z těchto modelů Ti nejvíce přirostl k srdci a který ti dal největší práci?

Ondra: Nemám žádný model vyloženě nejradši. No a největší práci jsem měl asi na vodní elektrárně Hučák.

Velda: Co považuješ za nejdůležitější pro nakreslení a vydání jakéhokoliv jednotlivého modelu? Atraktivitu předlohy, dostupnost podkladů, nebo je to úplně něco jiného a nebo je to jedno?

Ondra: V první řadě se mi musí předloha líbit a musí mě, jak se říká oslovit, takže to může být i zcela bezvýznamný objekt.

Velda: Jaké máš plány do budoucna, co se týká Tvé tvorby, jak někteří již víme, chystáš se vydávat soubory architektonických modelů ve formě sešitů, které budou obsahovat více modelů. Vlastně první tento sešit by měl být již co nevidět v prodeji.

Ondra: Ano, to je v současnosti aktuální. Do prodeje je připraven sešit Kostely 1, který obsahuje sedm více, či méně známých modelů staveb modelů (pozn. - nově vydaný sešit Kostely 1. máte možnost vyhrát v soutěži pod článkem), pracuje se na sešitu s číslem 2, a rád bych v této formě vydávání pokračoval.  Je to výhodné i pro modeláře, protože to sníží cenu jednotlivých modelů, dostanete vlastně v jedné obálce více modelů.

Velda: Ondro, pokud vím, Tvoje tvorba se objevila například nejen v časopise ABC, kde bylo vydáno spoustu menších kapliček a kostelů, ale i v zahraničí, konkrétně v polské firmě GPM, myslím, že se jedná o model japonského hradu Matsue, nebo těchto modelů bylo více?

Ondra: V tomto případě šlo vlastně o mou reklamu, neboli o představení mé práce polským kolegům a modelářům.

Velda: Jak došlo k současné spolupráci se Slovenskou  Fy. Attimon a jakou konkrétně v tomto spojení hraješ roli - vydavatel, technický poradce, nebo jiná pozice? A jaká je Tvoje představa této spolupráce do budoucna.

Ondra: No tak ta spolupráce byla napřed konkrétně s p. Posingerem (pozn. - autor a distributor pap. modelů na Slovensku), kterému jsem nabídl své znalosti s možnostmi tisku a spolupracoval jsem na vydání modelů TAZ 1203 a Škoda 1000MB.  No a po celkem dobré zkušenosti, jsem požádal Attilu „Atimona" Csákvariho (pozn. - autor, vydavatel pap. modelů na Slovensku) o spolupráci. Já zadávám typ modelu a jsem tedy vydavatel - investor a tyto modely nekreslím. Obálku Attimon jsme ponechali jako pokračování této řady. Prvním takto vydaným modelem byla Praga RN, dalším modelem byla Tatra 87. Do tisku je připraven Praga RND - autobus. V současnosti se již pracuje na dalším modelu, který by měl být jako novinka na Neratovický papír 2012 a doufám, že tímto modelem uděláme radost příznivcům starších strojů z bývalého Československa.

Velda: :) tak tou "smrští " modelů co jsi teď uvedl na konec, jsi mě docela dostal. Což je ale jen dobře a na avizované modelářské překvapení jsem určitě zvědav a myslím, že nejen já.
Takže Ondro, děkuji za pokec a přeji hodně úspěchů jak ve Tvé vlastní tvorbě, tak ve spolupráci se slovenskými kolegy a těším se naschledanou na nějaké akci.

Ondra: Také děkuji.

Líbí se vám tyto stránky?

Zde můžete zanechat veřejný vzkaz týkající se PM shopu a nákupu v něm Reference zákazníků. Pro soukromé vzkazy využijte Vzkazník pro autora.


 
 
Detect language » Hungarian
 
 
Detect language » Hungarian
 
 
Detect language » Hungarian
 
 
Detect language » Hungarian
 
 
Detect language » Hungarian
 
 
Detect language » Hungarian
 
 
Detect language » Hungarian
 
“Svět papírových modelů“  ►►►
MPMPM - museum.png
PA logo 1.png
DF - pap. modelarstvi.png
ABC logo.png
Creative Canon.png
-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Kopírování, úpravy, či jiné použití původních textů, částí textů, fotografií, obrázků, či jiných souborů z těchto stránek do jiných www, textových materiálů a digitálních nosičů mimo tyto stránky, je povoleno pouze s písemným souhlasem autora těchto stránek a s uvedením těchto www jako zdroje. © Jiří Velocha 2007 - 2019.

Name
Email
Comment
Or visit this link or this one