PM shop - poštovné a balné:

Dobírka CZ:                 - od 119Kč
Platba na účet CZ:       - od 69Kč
Do ceny 880Kč automaticky pojištěno

Nad 2000 Kč zdarma (platí pro CZ)
Podrobné info: Informace k nákupu
Zde si můžete zkusit vyhledat požadované vystřihovánky/zboží, zadáním jejich názvu.
*********************
 
Některé náhledy slepených modelů, umístěných v rozích fotografií nabídek PM shopu, jsou použity s laskavým svolením autorů fotografií pánů: S.Fajkuse + Papírová archeologie, Martina Čermáka, Michala Šimka, Radka Valeny, Lukáše, Miroslava Lisinoviče, Radka Vacka, Michala Vršanského, Jakuba Červeného, Miro, Dravec/Pavel, Jana Rükra, Milana Hromádko, Prďola, Pavla Rašky, Pickup Nymburk Všem děkuji a jejich galerie najdete pod jejich jmény/nicky.
 
*********************
Modely a PM.jpg
Tento “kurz“, autor těchto www, sepsal již v r. 2000 a od r. 2008 je zde v jednodušší verzi k dispozici. Vhodný je pro spíše začínající modeláře. Preferovány jsou zde jednoduché postupy, ke kterým nepotřebujete žádné speciální a drahé pomůcky, ani nemusíte být “superlepič“. Takže se nechejte inspirovat a alespoň něco si vyzkoušejte.
papermanie@email.cz , nebo ↓
Veldovy stránky o papírových modelech

Veldovy stránky o papírových modelech
Chcete-li PM stránky podpořit na svých www, rozklikněte si nadpis tohoto panelu a zkopírujte si HTML kód loga stránek pro uložení živého odkazu na vaše stránky.
 
Detect language » Hungarian
 
 
Detect language » Hungarian
 
 
Detect language » Hungarian
 
 
Detect language » Hungarian
 
 
Detect language » Hungarian
 
 
Detect language » Hungarian
 
 
Detect language » Hungarian
 
 
Detect language » Hungarian
 
 
Detect language » Hungarian
 
 
Detect language » Hungarian
 
 
Detect language » Hungarian
 
 
Detect language » Hungarian
 
 
Detect language » Hungarian
 
 
Detect language » Hungarian
 
 
Detect language » Hungarian
 
 
Detect language » Hungarian
 
 
Detect language » Hungarian
 
Král českých vystřihovánek

20.4.2017 Tímto králem si dovoluji nazvat pana Ing. arch. Richarda Vyškovského - ostatně tak ho nazývají celé generace "papíráků". A protože ho osobně považuji za svým způsobem raritu v papírovém modelářství, rozhodl jsem se zde umístit odkaz na video, které uvádím i jako blahopřání k jeho letošním 88tým!! narozeninám (13.7.2017). Pan arch. Vyškovský se narodil v r.1929 ve Vídni - vystudoval VŠA v Praze - pracoval ve Státním ústavu pro rekonstrukci památkových měst a objektů, nyní je v důchodu - jeho první vystřihovánka v ABC vyšla v roce 1969 a speciálně pro ABC vytvořil přibližně přes 460 modelů. Podrobněji se s jeho tvorbou (včetně seznamu jeho vydaných modelů) můžete seznámit v publikaci Papírový svět Richarda Vyškovského. R.Vyškovský - video.
 

 
Detect language » Hungarian
 
 
Detect language » Hungarian
 
 
Detect language » Hungarian
 
Výstřižek.JPG
Papírové Ferarri a tak trochu jiný level papírařiny
Pan Milan Paulus z Ostravy je nejen zarytý fanda vozů Ferarri , ale zároveň i vynikající papírový modelář, který si většinu svých modelů F1 Ferarri sám navrhuje. Tvoří je i v solidním měřítku 1:6! Celkem má svých papíráků ve sbírce již přes 40. Facebookový profil tohoto modelářského guru najdete kliknutím na obrázek (pro prohlížení musíte být registrováni na Facebooku).
Obrázek 3.jpg
Hledáte pomocníka pro pro práci s papírovými modely?
Stránky Papermanie.cz, vám představují Paper construction  box. Tento unikátní přístroj, vznikl ze spolupráce stránek Papermanie.cz s japonskou firmou TO ye H.E.C. Corporation a prakticky vám předvede, jak lze skloubit nejmodernější nanorobotickou technologii s papírovým modelářstvím.
Podstatou přístroje jsou integrovaní naprogramovatelní, mikroskopičtí nanoboti, kteří začnou být po přímém osvětlení solárního panelu na víku boxu aktivní. Čeho jsou během pár sekund schopni, vidíte na videu. Osvětlení panelu probíhá speciálními led diodami a reálný (nesestříhaný) čas můžete kontrolovat na spuštěných stopkách.

 
2.4.2016 - Takže přátelé, doufám že většina jste se naším aprílovým žertíkem pobavili a těm kteří to považují za blbost, či v tom nenašli smysl apod. bych rád vzkázal, osobně na “apríla“ nehledám smysl v ničem a jinak “neberte život tak vážně....“   Velda + PM team.


 
Papírový model, Český kutil a TV Receptář
Myslíte že to nejde dohromady?? Jen se podívejte na video z televizního Receptáře, kde uvidíte že papírový model lze použít nejen jako obor modelářské činnosti, ale může být i velice zajímavou inspirací pro vytvoření něčeho, co udělá radost třeba vnukovi :).
To správné video nemusíte hledat, je hned na začátku po spuštění.
Letecký simulátor z kartonu a z Česka
V této rubrice již máme několik kartonových udělátek, ať již modelů ale i jiných věcí. Dnes vám představuji letecký simulátor/kokpit letadla z kartonu a že nejde jen o nějakou “prkotinu“ se můžete přesvědčit na videu pana Lukáše Homoly z CZ, který tyto simulátory vyrábí ze zmíněného kartonu v měř. 1:1 a to i tak, že si takový kokpit můžete případně i koupit :). Jak taková stavba probíhá vidíte zkráceně na videu a tady si můžete o tomto projektu přečíst podrobnější článek z webu časopisu ABC.
Je libo pohádkovou či sci-fi obludu?
Není nic snažšího, nachystejte si kopec novin, kýbl Herkulesu, nějaké drátky, malířskou pásku, nějaké barvy, horu trpělivosti a velkou dávku fantazie... a jdem na to. Že je to docela jednoduché (nebo spíš docela složité?), můžete vidět na videu :). Schválně, kde se v Čechách podobná trofej objeví první a pochlubí se s ní někdo??
Epson NSX 2008 - super model 1:1!

V tomto příspěvku si můžete prohlédnout originální výtvor japonských "modelářů" -nejsem si jist jestli zde slovo modelář není ještě o kousek povýšen na konstruktér. Jde o papírový model závodního vozu EPSON NSX 2008. Jenže nebyli by to Japonci aby nebyli originální. Vytvořili totiž  papírový model tohoto soutěžáku ve velikosti 1:1!! Kostra modelu je zhotovena z kartonových žeber, které byly pokryty díly vytvořenými  na PC původně z modelu v měřítku 1:24 (tento model si můžete volně stáhnout zde). Díly byly upraveny tak, aby je bylo možno vytisknout na karty o velikosti 1200 x 2300mm za pomocí speciální tiskárny EPSON. Model se skládá celkem ze 126dílů a jeho celková konečná váha je asi 70kg! Tady se můžete kouknut na foto seriál ze stavby tohoto díla NSX2008 měř.1:1. Tak co na to říkáte, nemáte chuť zkusit něco podobného :) ? Velda.

ABC v retro době....

V tomto příspěvku se můžete podívat na docela zajímavé video, které bylo odvysíláno v ČT v pořadu Retro. Tento díl byl celý věnovaný začátkům časopisu ABC a lidem okolo něj. Z novějších tváří bych vyzvedl pana Josefa Kropáčka, který v současné době pracuje ve vedení Centra Papírových Modelů a je podle mě nejznámějším sběratelem historických i současných vystřihovacích modelů.

Hooodně zajímavé

Tenhle pán se očividně nechal inspirovat v sochaření a za pomocí moderní počítačové techniky vytvoří papírovou bustu třeba Vám - nevím zda by se to dalo objednat a taky by to bylo asi velice drahé...ale.  No nic.... ale za podívání to stojí no ne? Třeba se i mezi Vámi najde někdo kdo něco podobného zkoušel, či zkouší. Napište nám o tom, nebo vůbec o tvorbě papírových modelů. Např. jaké používáte programy, co konkrétně tvoříte apod. Velda

Hádej z čeho to je??...

Tady je něco pro ty , kterým nestačí naše „normální papírařina" ... něco super, něco neobyčejného, inspirace jaká se hned tak nevidí! a hádej z čeho to všechno je... ano jsme na papírácké stránce, tedy z papíru, přesněji řečeno z PAPÍROVÝCH KRABIC! Věřím, že Vám to skoro vyrazí dech tak jako mě. Podívejte perfektní ne? Pokud nevěříte, klikněte si sem work in progress. Nechcete to zkusit? Všude je supermarketů... tam se válí krabic... Tak mnoho zajímavých nápadů a úspěchů při stavbě - doufám že se tady pochlubíte! :) :))).

Líbí se vám tyto stránky?

V Návštěvní knize, můžete zanechat veřejný vzkaz týkající se těchto stránek Návštěvní kniha. Pro soukromé vzkazy využijte Vzkazník pro autora.


 
 
Detect language » Hungarian
 
 
Detect language » Hungarian
 
 
Detect language » Hungarian
 
 
Detect language » Hungarian
 
 
Detect language » Hungarian
 
 
Detect language » Hungarian
 
 
Detect language » Hungarian
 

Kopírování, úpravy, či jiné použití původních textů, částí textů, fotografií, obrázků, či jiných souborů z těchto stránek do jiných www, textových materiálů a digitálních nosičů mimo tyto stránky, je povoleno pouze s písemným souhlasem autora těchto stránek a s uvedením těchto www jako zdroje. © Jiří Velocha 2007 - 2019.

Name
Email
Comment
Or visit this link or this one